Erişim

Tüm Internet kullanıcılarının erişimine açık olan Unilever.com, site ziyaretçilerine görsel açıdan zengin bir deneyim sunmaktadır.


Web Standardı

Unilever.com, W3C Web İçeriği Erişim Kılavuzu (WCAG) 1.0 standartlarını AA düzeyde uygulamaktadır. Tüm sayfalar yapılandırılmış semantik XHTML’dir. Görsel dizayn CSS ile sağlanmış ve kullanıcı etkileşimi de JavaScript ile geliştirilmiştir.

Unilever.com CSS veya JavaScript kullanmayan kullanıcıların erişimine de açıktır. İlgili metin içeriğinin görüntülerle desteklendiği yerlerde, bu kullanıcılar için görüntüler yerine metin alternatifleri sunulmuştur.


Klavye ile Gezinti

Unilever.com, faresiz olarak, klavye üzerinde bulunan standart tab tuşu ile gezilebilir.


Ses ile Gezinti

Unilever.com web standartlarına uygun olarak hazırlandığından, kullanıcılar ses tanıma yazılımını kullanarak sitemizi gezebilirler.


Yazı Tipi Boyutları

Modern sunucular, metin yeniden boyutlandırmasına veya sayfanın yakınlaştırılmasına olanak verir ve böylece kullanıcılar temel sayfa içeriğinin boyutu büyütebilirler.

Microsoft Internet Explorer 6, metnin yeniden boyutlandırılmasına ilişkin W3C standartlarını desteklememektedir. Metinlerini yeniden boyutlandırmak isteyen kullanıcıların, metnin yeniden boyutlandırılmasına veya sayfanın yakınlaştırılmasına izin veren standartlara uyumlu bir sunucuyu tercih etmelerini öneririz.

Yenilenmemiş bir pencerede bazı başlıklar eskisi gibi kalabileceğinden, kullanıcılar metnin boyutunu ve yakınlaştırma düzeyini seçtikten sonra sunucu pencerelerini yenilemelidir.

  • Microsoft Internet Explorer Önce "Görüntüle"ye tıklayın, daha sonra "Metin Boyutu"ndan istediğiniz boyutu seçin.
  • Mozilla Firefox "Görüntüle"den "Metin Boyutu"nu seçin ve metin boyutunu istediğiniz gibi Büyütün veya Küçültün. Yakınlaştırma seçeneği varsa, "Görüntüle"den sonra "Yakınlaştır"ı seçerek, sayfayı istediğiniz kadar yakınlaştırın veya küçültün.
  • Apple Safari (OS X) "Görüntüle"yi seçtikten sonra, "Metni Büyüt" veya "Metni Küçült" seçeneklerinden birini seçin. İsterseniz, apple/cmd tuşunu basılı tutarken, + veya – tuşları ile de metin boyutunu küçültebilir ya da büyütebilirsiniz.

Metin ve Arkaplan Renkleri

Unilever.com web standartlarını benimsediğinden, sunduğumuz renk düzeni yerine kendi renklerinizden birini de kullanabilirsiniz.


Sunucu Desteği

  • Unilever.com aşağıdaki sunucularda test edilmiştir:
  • Microsoft Internet Explorer 6
  • Microsoft Internet Explorer 7
  • Microsoft Internet Explorer 8
  • Mozilla Firefox 2
  • Mozilla Firefox 3 Apple Safari 3

Unilever.com bunlar dışındaki sunucularda test edilmemiştir, ancak web standartlarına uygunluğu, standartlara uyumlu tüm sunucularda çalışmasını sağlamaktadır.